Hojně využívaná, moderní služby pro ty klienty, již touží po cenově přijatelném volání, to je právě servis VoIP. Označení VoIP znamená telefonování přes internet, anglicky Voice of Internet Protokol. Žadatel o VoIP nejprve dostane klasické telefonní číslo, pak již může užívat svůj stolní aparát, jenž původně sloužil pro volání z pevné linky, ale i z tabletu, počítače, popřípadě notebooku nebo takzvaného „chytrého“ telefonu.

Hlavním přínosem volání přes internet je výrazná úspora nákladů. Klient se nejprve registruje na webových stránkách Sbohempevnalinko.cz, dostane telefonní číslo a pak může využívat nadstandardního servisu VoIP. Zájemce o levné volání si v přehledně uspořádané tabulce nalezne potřebné údaje o tom, za kolik se telefonuje do různých sítí a kolik stojí pronájem telefonního čísla (většinou od jedné koruny za měsíc). Servis VoIP a Sbohempevnalinko.cz přinášejí jenom pozitiva pro uživatele proto, že nejsou uživatelům účtovány žádné paušální poplatky, avšak pouze to, co reálně provolají. Představené telefonování přes internet je, co se týká kvality připojení, zcela srovnatelné s telefonní linkou. Zásadní jsou kvalita a rychlost připojení k internetu.

Který z telefonních přístrojů je pro VoIP – levné volání – opravdu nejvhodnější? K nahrazení pevné linky je navrhována IP brána, nebo také IP telefon. Stolní IP telefon se pyšní praktickými funkcemi. V internetovém obchodě Sbohempevnalinko.cz jsou k mání jednoduše ovladatelné i složité přístroje, jejichž pozitivem je dostatečně velký displej a kvalitní zvuk ve vysoké HD jakosti. Spotřebitelé, kteří využívají přenosné IP telefony, mají rádi Gigaset se sluchátky, nabíječkou a IP jednotkou. V internetovém obchodě jsou k dispozici VoIP telefony, rovněž i VoIP brány, bezdrátové telefonní aparáty více druhů a ostatní potřebné příslušenství. VoIP telefon má víceúčelné využití, jednoduché je například telefonování přes internet jak z úřadu, tak i z domácnosti.