Všechny rybářské pruty se kupují lépe, než by si laik dovedl představit. Stačí se zorientovat v rybolovných technikách a vybrat konkrétní prut. Baví vás například sumcařina, muškařina, feeder, plavaná, feeder, přívlač, kaprařina, pak si pro tyto techniky zvolíte kaprové rybářské pruty, případně přívlačové pruty, stejně jako rybářské pruty mořské nebo feederové pruty Shimano, rybářské pruty Jaxon či rybářské pruty Daiwa. Malá hmotnost dostala kaprové rybářské pruty teleskopické na špici popularity. Značka Jaxon je skutečnou jedničkou mezi kaprovými pruty, rovněž i mezi match rybářskými pruty. Pro konkrétní závodní techniku nazývanou plavaná se používají rybářské pruty mačovky. Klasické rybářské pruty a rybářské pruty mačkové se různí v tom, že mačovky na sobě mají víc oček, a tak se využívá jemné akce prutu, jež bude svižná a rovněž koncová. Ale jemná, střední a těžká zátěž vrhu patří mezi měřítka rozlišení mačových rybářských prutů.

Na rybaření s krmítkem se vyplatí feederové rybářské pruty Jaxon a rybářské pruty Daiwa. Vyjmenované rybářské pruty jsou s hladkými, výměnnými špičkami s významnou detekcí záběru, což je odlišuje od jiných prutů. Z toho důvodu se rybářské pruty feederové člení podle délky, a to na pickery rybářské pruty, winkelpickery pruty, light rybářské pruty, medium rybářské pruty a heavy rybářské pruty. Ten rybář, jenž se vyžívá se v lovení s přívlačí – rybaření s nástrahou a provokací predátora – by si měl pořídit patřičné rybářské pruty Jaxon, rybářské pruty Daiwa a rybolovné pruty Shimano, jež bývají krátké a o různých možnostech váhy přívlače. Všechny vaše rybářské pruty by měly mít specifické rybářské navijáky. Vysokou výdrž mají zase sumcové rybářské pruty. Měli byste si pořídit rovněž patřičné rybářské navijáky anebo multiplikátory.

Rovněž se dají objednávat i výrobky, které se zrovna nenacházejí v e-shopu. Doporučujeme sledování akčních slev, odměňujeme i věrné klienty.