Při neustále stoupajících cenách energií občané pátrají, jak by se daly uspořit finanční prostředky a ještě bychom mohli být ohleduplní k okolí. Nabízí se výměna dodavatele plynu a dodavatele elektřiny. Který z dodavatelů pro vás bude nejpřijatelnější, si snadno vypočítáte díky kalkulačce úspor, již najdete na webu IQenergy.cz. Původně zainvestovaná částka se odrazí na úsporách až někdy v budoucnosti. Užitečné rady a praktický internetový obchod jsou k nalezení rovněž na webu. Bezplatné specializované poradenství dodáváme telefonicky, popřípadě přes kontaktní formulář. Zodpovídají se hodně dotazy na téma nová zelená úsporám.

Pro všechny zájemce o dotační program jsme připravili souhrnné uspořádání podmínek pro žadatele. Zažádat si o státní dotaci se dá kdykoliv, a to až do konce roku 2021. V souvislosti s prodejem emisních povolenek se budou rozdělovat finance směrem k dotacím v programu nová zelená úsporám. Dotace nová zelená úsporám podporuje úsporná opatření snížení energetické náročnosti stojících rodinných domů, účastní se výstavby rodinných domů s malou energetickou náročností a ekonomického užívání zdrojů energie, kam patří vyměňování tepelných zdrojů za šetrné zdroje tepla. Registr proměnitelných tepelných zdrojů je na internetových stránkách IQenergy.cz.

Zároveň se dává úsporná dotace na zbudování fotovoltaické elektrárny, kdy se na jeden dům přiznává podpora sto tisíc korun. Využívaná fotovoltaika je způsobem záměny působení slunečních paprsků na elektřinu s využitím diod propojených do fotovoltaických panelů. Ekologický a souběžně efektivní postup na výrobu elektřiny – fotovoltaika – je stále populárnější. Díky fotovoltaické elektrárně nejen posílíte vlastní energetickou soběstačnost, současně se úplně zminimalizují vynakládané finance za elektřinu.