Díky řadě výzkumů je prokázáno, že jemná motorika dělá potíže mnoha dnešním dětem, s tím, že některé děti se tohoto deficitu nezbaví ani v pozdějším věku. Částečně za to jistě může fakt, že dnešní děti nebaví si tolik kreslit. Mnoho dětí častěji bere do ruky televizní ovladača a počítačové myši než pastelky. Svaly na ruce tak nejsou vhodně procvičovány a v horším případě jsou naopak přetěžovány častým používáním myši při hraní počítačových her.

O kopec zábavy se zaslouží pestrobarevné pastelky

Řešení je přitom možné. Stačilo by děti soustavně vést k aktivnímu trávení volného času, což je i kreslení. Musíme především upoutat zájem dítěte, k čemuž nám poslouží především kvalitní, pastelky mnoha barev, avšak také váš čas. Jedno bez druhého by mohlo, aspoň na začátku, fungovat sporadicky. Až se kreslení stane pro vaše dítě vítanou zábavou, vyhráli jste vy a hlavně vaše dítě, neboť získalo pěkný koníček, jež prohlubuje jeho kreativitu. Počítejte ovšem s tím, že se budou muset pastelky soustavně doplňovat, protože jejich využití bude hodně velké.

Kde se dají sehnat kvalitní pastelky?

Poohlížíte-li se po kvalitních pastelkách v sytých barvách s výbornou ergonomií pro zdravý úchop, vyberte si pastelky značky Stabilo. Barevné pastelky a další výtvarné kancelářské potřeby značky Stabilo vám zaručují, že za zaplacenou částku získáte kvalitní protihodnotu. Barevné pastelky Stabilo seženete například v internetovém papírnictví Štencl. Nové pastelky Stabilo si jednoduše vyberete a objednáte z domova a budou vám doručeny přímo domů. Že budete z nakupování v internetového obchodu Štencl nadšeni, dokazují také posudky na obchod Štencl z uživatelského hodnocení na portálu Heuréka, protože všichni zákazníci byli s nákupem v e-shopu Štencl spokojeni a sto procent by jej doporučilo svým známým. To je hodnocení, na které zdaleka nedosáhnou všechny obchody.