Při výběru těhotenského oblečení netřeba myslet pouze na funkčnost. Pryč jsou časy, kdy bylo těhotenské oblečení sice praktické, ale často nevzhledné. Trendem současného designu je totiž skloubení obojí a oblečení pro těhotné není v tomto směru výjimkou. Podívejme se tedy, co si pro těhotné, ale také kojící maminky výrobci společně s designéry připravili.

Vybíráme těhotenské oblečení

Jak jsme si už řekli, výběr oblečení pro těhotné je dnes celkem příjemnou záležitostí. K dostání jsou skutečně módní a vkusné kousky, ve kterých se ženy čekající potomka mohou cítit skutečně pohodlně. Při výběru je však dobré zaměřit se kromě vzhledu a funkčnosti také na zdravotní nezávadnost výrobku. V období těhotenství je totiž žena citlivější než kdy jindy. Vyplatí se proto vybírat těhotenské oblečení také podle toho, zda prodejce garantuje jeho zdravotní nezávadnost. Důležité ale je i to, aby byl schopen tuto nezávadnost spolehlivě prokázat.

Když těhotenské oblečení má vystřídat oblečení pro kojící

Po narození potomka jak jinak začíná období kojení. V ideálním případě netřeba dramaticky měnit šatník. Některé těhotenské oblečení může být dokonce uzpůsobeno pro kojící. Velmi praktické je však speciální oblečení pro kojící. Oč že jde? Ve zkratce se dá říct, že jde o oblečení, které ženě velmi usnadňuje kojení. Netřeba si před kojením vyhrnovat rukáv a tak podobně. To umožňují praktické a vskutku důmyslné střihy oblečení pro kojící. Mezi ženami nejoblíbenější kousky patří například kojící tričko a kojící podprsenka. Obojí umožňuje pohodlné kojení ve všech možných situacích doma i na veřejnosti. Kojící podprsenka je až neuvěřitelně pohodlná, což ženy ocení zvláště v době kojení. Mohou za to nejen elastická mikrovlákna, ale také bezkosticová úprava kojící podprsenky.