Fotopast je aparát, který lze využít nejrůznějšími způsoby. Může se do ní chytit zvíře, tak i člověk. Nyní se podívejme na to, k čemu všemu mohou fotopasti sloužit, jak vybrat ty sprvné fotopasti a kde je koupit.

Zachyťte pohyb zvěře

Fotopasti využívají zejména lesníci a myslivci, kteří s jejich pomocí registrují pohyb zvěře. Fotopasti s velkou oblibou do lesa instalují rovnež ochránci zvířat, kteří monitorují hlavně ohrožené druhy zvířat a jejich případný návrat do České republiky. Díky fotopastem tak například víme, že se k nám zase vrací rysové a že se u Doks usadila vlčí rodinka.

Fotopastmi proti zlodějům

Fotopasti jsou velice populární i u majitelů nemovitostí, kteří s jejich pomocí ochraňují svůj majetek. Fotopasti využívají také městští a obecní strážníci, kteří je instalují tam, kde byl opakovaně odcizen či poškozen obecní majetek.

Kupujeme správnou fotopast

Nejste-li při výběru fotopastí zběhlí, je výhodnejší si nechat poradit. Každý dobrý ochodník by vám měl poradit s ohledem na vaše potřeby. My vám pak doporučujeme značku UO Vision. To ale vůbec neznamená, že mezi nimi nalezneme takovou fotopast, která bude vyhovovat zamýšlenému účelu. A kde takové fotopasti vybrat? Doporučit lze například internetový obchod Foto Málek, který se na prodej podobného sortimentu zaměřuje. V jeho nabídce však najdete například i kamery do auta značky CEL-TEC. K nákupu zde vás pak mohou přesvědčit třeba příznivé ceny či výborný servis. Také je možné poslat dotaz a to jak obecný, tak i ke konkrétnímu druhu produktu, a prakticky okamžitě dostanete odpověď. Navíc to bude odpověď odborníka z oboru, a to znamená dostatečně fundovanou odpověď. To je zkrátka dost důvodů, proč nakupovat právě zde.